Slipstream Timing & Meet Management - Contractor License   HY-TEK's Meet Manager
                         27th BRISTOL CROSS - 9/22/2018                          
                         Steele Creek Park, Bristol, TN                          
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Girls 5k Run CC Varsity
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Roy, Taylor               12 David Crockett         19:04.2    1             
  2 Mancini, Eleanor          11 Knoxville Catholic     19:24.4                  
  3 Jardet, Cathryn           10 Hardin Valley          20:08.8    2             
  4 Dulaney, Rachel           10 David Crockett         20:22.2    3             
  5 Bachmann, Ellie           11 Hardin Valley          20:33.0    4             
  6 Grossman, Catherine       11 Patrick Henry          20:38.8                  
  7 Sprouse, Lia              10 Asheville School       20:48.5    5             
  8 Bruce, Erin               12 Daniel Boone           20:50.2    6             
  9 Gray, Kensi               12 Hardin Valley          20:59.5    7             
 10 Karter, Danie              9 Hardin Valley          21:04.4    8             
 11 Chellah, Patricia         10 Daniel Boone           21:12.0    9             
 12 Page, Madisyn             11 Morristown-West        21:15.7   10             
 13 Wood, Sydney              10 Cannon School          21:17.7   11             
 14 Richardson, Anna          12 Bearden                21:19.2   12             
 15 Schneider, Victoria       11 Cannon School          21:32.9   13             
 16 Hill, Claire              12 Asheville School       21:33.9   14             
 17 Sheldon, Grace            11 Daniel Boone           21:37.9   15             
 18 Rivera, Sadie              9 Knoxville Ambass       21:38.2   16             
 19 Hulse, Emmaline           12 David Crockett         21:38.7   17             
 20 Cloud, Alanna             12 Daniel Boone           21:43.9   18             
 21 Pickett, Elise            10 Bearden                21:46.1   19             
 22 Montgomery, Mia           11 Bearden                21:49.3   20             
 23 McCoy, Marley             12 Daniel Boone           21:56.0   21             
 24 Mulhollen, Julia          12 Greeneville            21:58.3   22             
 25 Burns, Ali                12 University Schoo       22:00.6   23             
 26 Allen, Gracie             11 Dobyns-Bennett         22:01.7                  
 27 Lowery, Mandy              9 Sullivan East          22:02.6   24             
 28 Haas, Ashlyn               9 Morristown-West        22:04.5   25             
 29 Ellis, Grace               9 Asheville School       22:04.9   26             
 30 Jackson, Lauryn            9 Hardin Valley          22:12.8   27             
 31 Robinette, Amanda         11 Sullivan Central       22:13.6                  
 32 Chellah, Judy             11 Daniel Boone           22:15.1   28             
 33 Krell, Grace              10 David Crockett         22:20.2   29             
 34 Barnes, Abby              10 Radford                22:23.4   30             
 35 Griffith, Nicole          10 Daniel Boone           22:29.3   31             
 36 Christopher, Elizabeth    11 Grace Christian        22:30.1   32             
 37 Gregory, Vivian           10 Asheville School       22:35.1   33             
 38 Johnson, Isabelle          9 University Schoo       22:38.4   34             
 39 Stewart, Anneliese        11 Radford                22:41.8   35             
 40 Cloninger, Maci           12 Sullivan Central       22:43.3                  
 41 Van Hout, Taylor          12 Hardin Valley          22:47.2   36             
 42 Large, Kimberly           12 Abingdon               22:51.7   37             
 43 Mitchell, Linzee          12 Morristown-West        22:56.7   38             
 44 Laine, Abigail            12 Bassett                22:58.0   39             
 45 Ray, Katlyn               12 Grace Christian        23:00.2   40             
 46 Flores, Sandra            12 Morristown-East        23:00.9   41             
 47 Nytko, Alivia             12 Bearden                23:04.1   42             
 48 Scott, Halle              10 David Crockett         23:05.0   43             
 49 Dodson, Julianne           9 Jefferson County       23:05.9   44             
 50 Andretti, Amelia          12 Cannon School          23:07.0   45             
 51 Livingston, Caroline      12 Cannon School          23:09.0   46             
 52 Turman, Chloe              9 Abingdon               23:10.0   47             
 53 Melton, Claire            12 John S. Battle         23:15.0                  
 54 Lin, Alice                10 Radford                23:26.5   48             
 55 Smith, Addison             9 Abingdon               23:31.4   49             
 56 Osborne, Ginny            10 Tennessee              23:35.6   50             
 57 Flanagan, Lacey           11 Bassett                23:38.3   51             
 58 Waters, Grace             11 Dobyns-Bennett         23:42.7                  
 59 Simonds, Katie            11 Morristown-West        23:43.3   52             
 60 Joyce, Claudia             9 Cannon School          23:43.9   53             
 61 Bader, Anna               11 University Schoo       23:44.8   54             
 62 Collins, Alana            12 Greeneville            23:46.1   55             
 63 Reiss, Maddie              9 Cannon School          23:47.5   56             
 64 Wright, Molly              9 Morristown-West        23:48.3   57             
 65 Dela Cruz, Angela         12 Morristown-East        23:49.0   58             
 66 Fulkerson, Hope            9 Dobyns-Bennett         23:49.8                  
 67 Griffin, Deja             11 L & N Stem Academy     23:51.1   59             
 68 Sharp, Bailey             12 Magna Vista            23:51.8                  
 69 Buskill, Ellie            10 Radford                23:52.7   60             
 70 Taylor, Cara               9 Sullivan South         23:58.0   61             
 71 Cradic, Chloe             12 David Crockett         24:05.0   62             
 72 Spain, Caroline           12 Morristown-West        24:05.9   63             
 73 Winchester, Alice Rosaly  10 Bearden                24:08.1   64             
 74 King, Bella               12 Asheville School       24:15.8   65             
 75 Kinkema, Logan            11 Bassett                24:16.7   66             
 76 Orr, Madison              10 David Crockett         24:22.1   67             
 77 Milby, Jessica             9 Bassett                24:31.8   68             
 78 Bowery, Grace             12 Sullivan South         24:32.6   69             
 79 Davis, Emma               10 Tennessee              24:34.0   70             
 80 Rogers, Tori              11 Jefferson County       24:36.8   71             
 81 Bonney, Sydney             9 Virginia               24:38.9                  
 82 Waak, Macy                12 Bearden                24:42.4   72             
 83 Fain, Emily                9 Sullivan East          24:43.6   73             
 84 Cooke, Grace              11 Knoxville Ambass       24:46.8   74             
 85 Pichiarella, Emily        12 Knoxville Catholic     24:48.2                  
 86 Smith, Sydney             10 Tennessee              24:49.8   75             
 87 Ziegler, Lakelyn          11 Tennessee              24:53.7   76             
 88 McKinney, Shyanne          9 Morristown-East        24:55.9   77             
 89 Peevy, Kaleigh             9 Knoxville Ambass       24:58.1   78             
 90 Tull, Logan                9 Knoxville Ambass       24:59.8   79             
 91 Davidson, Anna            11 University Schoo       25:02.0   80             
 92 Jennings, Jewel           10 Jefferson County       25:04.4   81             
 93 Scheibelein, Abigale      10 Hardin Valley          25:16.4   82             
 94 Rader, Peyton             11 Virginia               25:22.0                  
 95 Aubrey, Emma              10 Sullivan East          25:32.6   83             
 96 Rivas, Camilla            11 University Schoo       25:33.6   84             
 97 Saunders, Katie           11 Tazewell               25:36.9   85             
 98 Brown, Elizabeth          11 Tazewell               25:39.4   86             
 99 Kinkema, Zoe               9 Bassett                25:40.2   87             
100 Korody, McKenna           12 Morristown-West        25:42.0   88             
101 Vo, Ellen                 11 Knoxville Catholic     25:46.5                  
102 White, Anneliese          10 Castlewood             25:49.7                  
103 Roberson, Skylar          11 Castlewood             25:52.2                  
104 Loran, Abbey              11 Providence Academy     25:57.2                  
105 Mader, Mary Grace         11 L & N Stem Academy     25:59.2   89             
106 Howard, Maria             12 Cherokee               26:03.0                  
107 Roberts, Emily            11 Sullivan South         26:11.4   90             
108 Weatherbie, Elli          10 Jefferson County       26:12.2   91             
109 Williams, Kaitlyn         11 Jefferson County       26:23.6   92             
110 Poe, Makenna              11 John S. Battle         26:24.5                  
111 Crowder, Julia             9 John S. Battle         26:26.1                  
112 Shelton, Jadyn            11 Greeneville            26:28.2   93             
113 Steele, Babette           12 Morristown-East        26:38.0   94             
114 Jackson, Anna              9 Greeneville            26:39.8   95             
115 Greer, Morgan             10 South Greene           26:40.5   96             
116 Thomas, Terah              9 Knoxville Ambass       26:41.1   97             
117 Cathcart, Sophia          10 Marion                 26:41.9   98             
118 Byars, Holly              12 Bearden                26:52.3   99             
119 Ottinger, Riley            9 South Greene           26:53.1  100             
120 Mays, Emily               10 Abingdon               26:53.9  101             
121 Corum, Jenesis            11 L & N Stem Academy     26:55.9  102             
122 Waters, Shianne           10 Tazewell               26:58.5  103             
123 McGhee, Sarah              9 Morristown-East        27:00.7  104             
124 Moore, Holly               9 Happy Valley           27:05.3  105             
125 Cooper, Chloe             11 Cherokee               27:15.0                  
126 Oakley, Blair             11 Bassett                27:15.7  106             
127 Sumler, Cheyenne          11 Bassett                27:16.7  107             
128 Kerney, Ariana            10 Sullivan South         27:17.6  108             
129 Sams, Cheyenne            11 Tennessee              27:19.4  109             
130 Morrison, Mary            12 Cannon School          27:29.1  110             
131 Roller, Katy              12 Rye Cove               27:31.5  111             
132 Knop, Aubrey              11 Greeneville            27:32.1  112             
133 Walker, Kelsey            11 Knoxville Ambass       27:40.2  113             
134 Rhoton, Grace             12 Rye Cove               27:45.0  114             
135 Richardson, Rylee         10 Virginia               27:45.7                  
136 Dougherty, Zoe            10 Sullivan East          27:46.9  115             
137 Haderer, Colleen          12 John S. Battle         27:51.1                  
138 Myers, Emma               12 Greeneville            28:00.1  116             
139 Arney, Kaylee              9 Abingdon               28:10.9  117             
140 Boles, Vivian              9 Rye Cove               28:28.1  118             
141 Walker, Grace             11 Cherokee               28:29.6                  
142 Chen, Liz                 10 Tennessee              28:34.9  119             
143 Carlson, Emilee           10 Rye Cove               28:38.5  120             
144 Daniels, Adyn              9 Tazewell               28:43.0  121             
145 Skaggs, Rebekah           12 Sullivan East          28:56.3  122             
146 Mincey, Meredith           9 L & N Stem Academy     29:03.4  123             
147 Dennis, Gabby             11 Virginia               29:07.0                  
148 Hill, Haley               11 L & N Stem Academy     29:08.0  124             
149 Schuler, Anna              9 Tazewell               29:26.4  125             
150 Lopez, Nadia               9 Morristown-East        29:27.8  126             
151 Nolley, Alivia            10 Tazewell               29:29.0  127             
152 Glover, Rebecca           12 Sullivan East          29:39.6  128             
153 White, Laiken             10 Grace Christian        29:40.6  129             
154 Butler, Meg               11 Greeneville            29:58.8  130             
155 Ratliff, Sayler           10 Sullivan South         30:15.5  131             
156 Purulla, Elizabeth        11 L & N Stem Academy     30:17.5  132             
157 Navarro, Stephanie        12 Marion                 30:24.1  133             
158 Skaggs, Riley             10 Sullivan East          30:43.7  134             
159 Hill, Maya                11 Sullivan North         31:05.3                  
160 Peak, Hannah               9 Rye Cove               31:12.5  135             
161 Hardwicke, Syndey          9 Radford                31:16.3  136             
162 Taylor, Hannah            12 South Greene           31:18.3  137             
163 Walker, Keegan            12 Knoxville Ambass       31:47.0  138             
164 Radford, Alyssa            9 Grace Christian        31:50.4  139             
165 Myers, Faith              11 Marion                 32:15.5  140             
166 Poplarchik, Cameron        9 Providence Academy     32:30.3                  
167 Randolph, Pam              9 South Greene           32:37.3  141             
168 Bobbitt, Morgan           12 Tennessee              33:12.0  142             
169 Sharp, Olivia             11 L & N Stem Academy     33:20.1  143             
170 Brown, Katie              10 Grace Christian        33:37.0  144             
171 Goss, Megan               11 South Greene           33:50.7  145             
172 Arnold, Chelsea           11 Happy Valley           34:19.3  146             
173 Caldwell, Aubrie          11 Happy Valley           36:59.3  147             
174 Patterson, Summer         10 Marion                 37:10.6  148             
175 Roark, Kalee              11 Happy Valley           37:49.6  149             
176 Davis, Libby              12 Marion                 38:11.5  150             
177 Draper, Brianna           12 Marion                 38:17.6  151             
178 Brown, Myranda             9 Rye Cove               41:28.2  152             
179 Fisher, Emily              9 Happy Valley           41:43.3  153             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Hardin Valley Academy        48    2    4    7    8   27   36   82          
      Total Time:  1:44:58.50                                                    
         Average:    20:59.70                                                    
   2 Daniel Boone                 69    6    9   15   18   21   28   31          
      Total Time:  1:47:20.00                                                    
         Average:    21:28.00                                                    
   3 David Crockett               93    1    3   17   29   43   62   67          
      Total Time:  1:46:30.30                                                    
         Average:    21:18.06                                                    
   4 Asheville School            143    5   14   26   33   65                    
      Total Time:  1:51:18.20                                                    
         Average:    22:15.64                                                    
   5 Bearden                     157   12   19   20   42   64   72   99          
      Total Time:  1:52:06.80                                                    
         Average:    22:25.36                                                    
   6 Cannon School               168   11   13   45   46   53   56  110          
      Total Time:  1:52:50.50                                                    
         Average:    22:34.10                                                    
   7 Morristown-West             182   10   25   38   52   57   63   88          
      Total Time:  1:53:48.50                                                    
         Average:    22:45.70                                                    
   8 University School of John   275   23   34   54   80   84                    
      Total Time:  1:58:59.40                                                    
         Average:    23:47.88                                                    
   9 Radford                     309   30   35   48   60  136                    
      Total Time:  2:03:40.70                                                    
         Average:    24:44.14                                                    
  10 Bassett                     311   39   51   66   68   87  106  107          
      Total Time:  2:01:05.00                                                    
         Average:    24:13.00                                                    
  11 Knoxville Ambassadors       344   16   74   78   79   97  113  138          
      Total Time:  2:03:04.00                                                    
         Average:    24:36.80                                                    
  12 Abingdon                    351   37   47   49  101  117                    
      Total Time:  2:04:37.90                                                    
         Average:    24:55.58                                                    
  13 Morristown-East             374   41   58   77   94  104  126               
      Total Time:  2:05:24.50                                                    
         Average:    25:04.90                                                    
  14 Greeneville                 377   22   55   93   95  112  116  130          
      Total Time:  2:06:24.50                                                    
         Average:    25:16.90                                                    
  15 Jefferson County            379   44   71   81   91   92                    
      Total Time:  2:05:22.90                                                    
         Average:    25:04.58                                                    
  16 Tennessee                   380   50   70   75   76  109  119  142          
      Total Time:  2:05:12.50                                                    
         Average:    25:02.50                                                    
  17 Sullivan East               417   24   73   83  115  122  128  134          
      Total Time:  2:09:02.00                                                    
         Average:    25:48.40                                                    
  18 Sullivan South              459   61   69   90  108  131                    
      Total Time:  2:12:15.10                                                    
         Average:    26:27.02                                                    
  19 Grace Christian Academy (   484   32   40  129  139  144                    
      Total Time:  2:20:38.30                                                    
         Average:    28:07.66                                                    
  20 L & N Stem Academy          497   59   89  102  123  124  132  143          
      Total Time:  2:14:57.60                                                    
         Average:    26:59.52                                                    
  21 Tazewell                    520   85   86  103  121  125  127               
      Total Time:  2:16:24.20                                                    
         Average:    27:16.84                                                    
  22 Rye Cove                    598  111  114  118  120  135  152               
      Total Time:  2:23:35.60                                                    
         Average:    28:43.12                                                    
  23 South Greene                619   96  100  137  141  145                    
      Total Time:  2:31:19.90                                                    
         Average:    30:15.98                                                    
  24 Marion                      669   98  133  140  148  150  151               
      Total Time:  2:44:43.60                                                    
         Average:    32:56.72                                                    
  25 Happy Valley                700  105  146  147  149  153                    
      Total Time:  2:57:56.80                                                    
         Average:    35:35.36